UPS Spacer Line Interactive without management, 600VA/360W, AVR, 2 x Schuko, LED indicator, 1 battery 12V/7Ah
Buy now
In Stock
Specifications
Found an issue with this product description? Let us know!
  • Miscellaneous
  • Features / Facilities
    Capacity: 600 VA / 360 W Interactive line UPS without management Efficient microprocessor control AVR for Voltage Stabilization (Boost and Buck) Automatic restart when power returns to the grid Waveform (Battery Mode): Simulated sine wave Charging in Off Mode Battery type and number of batteries included: 12 V / 7 Ah x1 Cold start function. Backup autonomy: 19 minutes at 25% pregnancy, 6 minutes at 50% pregnancy, It is not recommended to use at 100% pregnancy in the long term. Interface: – Network: Schuko power cable – LED x 3 – Output connectors: Schuko x 2. Compact dimensions (D x W x H): 279 x 101 x 142 mm Weight: 4.2 kg. The battery has a 12-month warranty.
Reviews
Add a review
Tell us your opinion by rating the product
Write a review
Your Review
Rating
Captcha
Don't know what to write?
  • Tell us if you liked the product.
  • Is it up to your expectations?
  • Does it have a good price-quality ratio?
  • Would you recommend it to others?
Tags: UPS Spacer Line Interactive without management, 600VA/360W, AVR, 2 x Schuko, LED indicator, 1 battery 12V/7Ah, SPUP-600L-LIT01, UPS
Subscribe to our Newsletter and stay connected
Buyers Reviews
After 11232 reviews
98.03%