Buy now
  • Product Code: 22EB23PM-B
  • Condition: Used
  • Brand: LG
  • Warranty: 12 Months (Warranty details)
Available Options
In Stock
Description
Found an issue with this product description? Let us know!
Second Hand LG 22EB23PM-B Monitor - Performance and Aesthetics in a Compact Design
Remarkable Visual Quality
Design and Connectivity
Technical Specifications
The monitor has dimensions of 505.5 x 238.7 x 365.7 mm and a weight of 4.7 Kg, making it easy to integrate into any workspace. It also supports wall mounting with a mounting system of 100 x 100 mm.
Energy Consumption
With an energy consumption of only 21 W, this monitor is an eco-friendly choice, helping to reduce electricity costs without compromising performance.
Specifications
  • Display
  • Tip display
    LED
    Diagonal
    22
    Response time
    5 ms
    Point Size
    0.282 mm
    Display format
    Wide
    Aspect Image
    16:10
    Color Reproduction
    16.7 million colors
    Brightness
    250 cd/m2
    Resolution
    1680 x 1050
    Maximum viewing angle
    170 H / 160 V
  • Connectivity
  • Signal Input
    Analog and Digital
    Video interface
    VGA DVI
    DisplayPort interface
    Yes
    Power Consumption (W)
    21
  • Physical Characteristics
  • Dimensions (W x D x H mm)
    505.5 x 238.7 x 365.7 mm
    Weight (Kg)
    4.7 Kg
    Wall Mount
    100 x 100 mm
Reviews (1)
General product rating:
5 (1 reviews)
1/1
Do you own or have used the product?
Tell us your opinion by rating the product
Write a review
Your Review
Rating
Captcha
Don't know what to write?
  • Tell us if you liked the product.
  • Is it up to your expectations?
  • Does it have a good price-quality ratio?
  • Would you recommend it to others?
Tags: Second Hand Monitor LG 22EB23PM-B, 22 Inch LED, 1680 x 1050, VGA, DVI, Display Port, USB, Integrated Speakers, 22EB23PM-B, 22 inch monitors
Subscribe to our Newsletter and stay connected
Buyers Reviews
After 11232 reviews
98.03%