UPS Spacer Line Interactive with management, LCD, 800VA/480W, AVR, 2 x Schuko, 1 x 12V/9Ah battery, USB, RJ11/RJ45 combo
Buy now
In Stock
Specifications
Found an issue with this product description? Let us know!
  • Miscellaneous
  • Features / Facilities
    Capacity: 800 VA / 480 W Interactive line UPS with management via USB port Efficient microprocessor control AVR for voltage stabilization (Boost and Buck) Automatic restart when power returns to the mains Waveform (Battery Mode): Simulated sine wave Charging in off mode Battery type and number of batteries included: 12 V / 9 Ah x1 Cold start function. Backup autonomy: 20 minutes at 25% load, 3 minutes at 50% load. Interface: – Network: Schuko power cable – LCD – Output connectors: Schuko x 2 – USB x 1 – Telephone/network connector: RJ11/ RJ45. Compact dimensions (D x W x H): 300 x 101 x 142 mm Weight: 5 kg. The battery has a 12-month warranty.
Reviews
Add a review
Tell us your opinion by rating the product
Write a review
Your Review
Rating
Captcha
Don't know what to write?
  • Tell us if you liked the product.
  • Is it up to your expectations?
  • Does it have a good price-quality ratio?
  • Would you recommend it to others?
Tags: UPS Spacer Line Interactive with management, LCD, 800VA/480W, AVR, 2 x Schuko, 1 x 12V/9Ah battery, USB, RJ11/RJ45 combo, SPUP-800D-LIT01, UPS
Subscribe to our Newsletter and stay connected
Buyers Reviews
After 11232 reviews
98.03%